Людям з порушення зору Звичайна версія

ФГВФО управлятиме банками без ліквідаторів

2019-05-23

«Ми маємо на меті удосконалити підходи до управління неплатоспроможними банками для максимального зниження можливих корупційних та операційних ризиків процедури їх ліквідації. Для цього ми вивчаємо та впроваджуємо передовий світовий досвід у цій сфері. Зокрема, у світовій практиці, безпосереднє управління банками в ліквідації здійснює такий флагман ліквідаційної процедури як FDIC (Федеральна корпорація страхування депозитів (США)», - відзначила заступник директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут.

Метою проекту «Банк = Фонд» є скорочення витрат, пов’язаних з процедурою ліквідації банку, значне зниження впливу людського фактору на цей процес, а також сприяння максимальній інтеграції Фонду безпосередньо в операційні процеси банку задля оптимізації та уніфікації процедур виведення його з ринку.

Довідково. Відповідно до рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів, з 21 травня 2019 року ФГВФО безпосередньо виконуватиме функції ліквідатора ПАТ «ПРОФІН БАНК». У зв’язку із цим відкликано повноваження ліквідатора уповноваженої особи Фонду на ліквідацію.

Кредитори та вкладники ПАТ «ПРОФІН БАНК» відтепер можуть звертатися з будь-яких питань безпосередньо до Фонду гарантування вкладів.

Нагадаємо, на підставі постанови Правління Нацбанку України про визнання ПАТ «ПРОФІН БАНК» неплатоспроможним з 20 січня 2015 року в банку запроваджено тимчасову адміністрацію. Процедуру ліквідації розпочато 20 квітня 2015 року. Станом на початок травня 2019 року вкладники банку отримали 36,3 млн грн гарантованого відшкодування, або 93,5% від загальної гарантованої суми відшкодування.